خواهر خوانده های اصفهان

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در: میز مطالعه

داکار - سنگال : تاريخ عقد خواهر خواندگي، ۱ آذر ۱۳۸۸

 

آشنايي با شهر داکار


داکار بزرگترین شهر و پایتخت کشور سنگال است که در ساحل اقیانوس اطلس واقع شده . موقعیت آن در لبه غربی آفریقا، که غربی ترین شهر آفریقائی است ، این شهر را به مرکزی برای محل بازرگانی بین اروپا و اقیانوس اطلس مبدل ساخته است به همین لحاظ این شهر بندری سوق الجیشی می باشد.

داکار یک مرکز مهم اداری است. محل مجلس ملی و کاخ ریاست جمهوری سنگال در این شهر واقع شده است. سالها، داکار و کشور سنگال مستعمره فرانسه بوده و بدین لحاظ زبان فرانسوی زبان رسمی این کشور بشمار می رود.

شورای شهر داکار مرکب از ۱۰۰ عضو می باشد که بمدت ۵ سال و توسط آرای مردم انتخاب شده و این شورا شهردار را انتخاب می نماید. داکار دارای ۱۹ منطقه شهرداری است که هر منطقه شهردار دارد.

به دلیل واقع شدن در کنار اقیانوس، انواع غذاهای دریایی بویژه ماهی در این شهر رونق دارد و صادر نیز میگردد. داکار دارای صنایع تولید روغن مایع خوراکی و نوشابه های غیرالکلی است.

از نظر آب و هوائی ، داکار در منطقه استوائی واقع شده است. فصل بارندگی در این شهر بسیار کوتاه و فصل خشکی هوا بسیار بلند است.
از ماه ژوئیه تا ماه اکتبر باران می بارد، در حالیکه ۸ ماه باقیمانده سال خبری از بارندگی نیست. میزان تقریبی بارندگی در سال حدود ۵۴۰ میلیمتر است.

شهر داکار یک انجمن ملی است. یکی از ۶۴ انجمن محلی سنگال که در ۱۷ ژوئن سال ۱۸۸۷ ، توسط سیستم اداری استعمار فرانسه در داکار ایجاد شد. سیستم اداری داکار کاملاً شبیه به سیستم اداری پاریس می باشد.

از نظر جاذبه های گردشگری، شهر داکار دارای یک کلیسای اعظم می باشد.

از مهمترین جاذبه های گردشگری در این شهر می توان از بازارهای اصلی، مسجد جامع داکار (ساخته شده در سال ۱۹۶۴ ) جزیره Goree ، و موزه IFAN که از آن به عنوان فرهنگ غرب آفریقا یاد می شود، ساح شنی Clifftop ، پارکHann و باغ وحش داکار نام برد.

شهر بعنوان بندر مورد استفاده واقع شده و دارای یک فرودگاه بین المللی به نام Leopold Sedar Senghor می باشد. همچنین دارای ریل آهن و ترمینال قطار می باشد. خط آهن بین داکار و نیجریه در این ایستگاه واقع شده است.

داکار یکی از اعضاء سازمان جهانی شهرهای دارای میراث فرهنگی بوده و دارای دانشگاه مشهوری است که در سال ۱۹۵۷، میلادی تأسیس شده است.

خواهرخواندگی داکار و اصفهان

دو شهر داکار به نمایندگی جناب آقای خلیفه سال شهردار داکار واصفهان به نمایندگی جناب آقای دکتر سید مرتضی سقاییان نژاد اصفهانی شهردار اصفهان ،جهت ایجاد روابط خواهر خواندگی به شرح زیر به توافق رسیده اند:
1-مبادلات تجربیات در زمینه توسعه وعمران شهری به وِیژه در رشته های مختلف طرح های شهری
2-همکاری در بخش اقتصادی(برای مثال ایجاد نمایشگاه ،ترفیع روابط اقتصادی بین شرکت های دو شهر)
3-همکاری در امور فرهنگی (برای مثال ایجاد نمایشگاه دو جانبه فرهنگی،اجرای پروژه های فرهنگی وفعالیت های فرهنگی)
4-توسعه همکاری در زمینه بوم شناسی،بهداشت فردی وخدمات پزشکی
5-مبادله دیدار بین مدیران شهری دو شهر
6-توسعه ارتباطات سیاسی در تمام زمینه های اجتماعی
7-توسعه روابط بین دانشگاهها ،موسسات آموزش عالی وسایر موسسات آموزشی در دوشهر به خصوص مبادله بورسیه تحصیلی ،مبادله استاد ودانشجو
8-مبادله اطلاعات در رشته های مختلف هنری صنایع دستی
9-همکاری در رشته های کشاورزی
10-توسعه جهانگردی،دیدار شهروندان دو شهر از طریق تورهای ویژه با پایین ترین قیمت ممکن وتسهیلات قابل قبول
11-معرفی دو شهر خواهرخوانده از طریق رسانه های جمعی محلی وملی جهت تقویت روابط دوجانبه
12- همکاری مذهبی
13-همکاری در رشته های مختلف ورزشی بین دو شهر از طریق رسانه های ملی ومحلی به منظور گسترش روابط دو جانبه

بازدید 998 بار
آخرین ویرایش در چهارشنبه, 20 ارديبهشت 1396 ساعت 10:47

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید